Menu

Czym jest SEO?

8 października 2015 - SEO
Czym jest SEO?

Wszystkie działania, dążące do poprawy pozycji witryny internetowej w wynikach wyszukiwania nazywane są pozycjonowaniem strony. Jest to polska wersja nazwy. W zagranicznym środowisku te działania nazywa się po prostu SEO czyli Search Enginge Optimization, co w wolnym tłumaczeniu oznacza “optymalizację pod wyszukiwarki internetowe”.

Na czym zatem polega pozycjonowanie w Google?

Pozycjonowanie polega na dążeniu do poprawy wszystkich czynników wpływających na pozycję danej strony w wynikach wyszukiwania. Elementy te są związane z funkcjonowaniem danej strony, umieszczonymi na niej treściami oraz jej popularnością wśród użytkowników internetu.

Jest wiele czynności, które są składowymi całego procesu. Jest to między innymi odpowiednia optymalizacja kodu HTML strony oraz właściwe przygotowanie treści na stronie tj. umieszczenie ważnych słów kluczowych czy ustawienie odpowiednich nagłówków.

Niezwykle ważne jest również usprawnienie funkcjonowania strony internetowej pod względem technicznym, co przedkłada się na brak błędów na stronie oraz szybkość jej ładowania. Warto także pomyśleć o ustaleniu odpowiedniej struktury strony, czyli podzielenie informacji zamieszczonych w serwisie na odpowiednie podstrony i kategorie.

Bardzo dobrym pomysłem jest przygotowanie wersji serwisu służącej do wyświetlania na urządzeniach mobilnych tj. telefony komórkowe czy iPady.

Kiedy wszystkie powyższe elementy zostaną poprawnie wprowadzone do procesu pozycjonowania strony, należy pomyśleć o marketingu szeptanym, zdobywaniu linków z innych stron, publikacji artykułów czy też współpracy z innymi portalami.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz