Menu

Dlaczego trzeba zadbać o pozycjonowanie strony www?

1 grudnia 2016 - Porady, Pozycjonowanie
Dlaczego trzeba zadbać o pozycjonowanie strony www?

Jeszcze kilka lat temu z Internetu korzystało niewiele osób. Osoby, które miały szczęście i miały do niego dostęp wykorzystywały go głównie do rozrywki. Wraz ze coraz łatwiejszym dostępem do sieci jego funkcja zaczęła się zmieniać. W Internecie szukamy informacji o różnego rodzaju firmach, robimy zakupy w sklepach internetowych, sprawdzamy opinie o konkretnych firmach usługowych. Stąd przed właścicielami firm pojawiła się konieczność ich promowania w Internecie.

 

Decydując się na pozycjonowanie w Google, trzeba pamiętać, że nie jest to proces mający charakter jednorazowy. Aby proces ten był skuteczny, powinien trwać przynajmniej przez okres kilku miesięcy. Pozycjonowanie strony rozpoczyna się od znalezienia słów kluczowych według, których nasza strona będzie pozycjonowana. Dobranie właściwych słów kluczowych sprawi, że nasza strona zajmie wysoką pozycję w wyszukiwarce. Słowa kluczowe nie powinny być bardzo popularne i ogólne. Osoby, które mają trudności ze znalezieniem właściwych słów kluczowych mogą skorzystać z narzędzia o nazwie Google AdWords. Znajdziemy tam bardziej szczegółowe frazy, takie, które są wpisywane najczęściej.

 

Proces pozycjonowania nie ogranicza się jedynie do wybrania słów kluczowych. Niezbędne jest także sprawdzenie, czy frazy, które wybraliśmy pojawiają się na naszej stronie. Powinny one znaleźć się zarówno na stronie głównej, jak również w zakładkach. W przypadku prawidłowo wykonanego procesu optymalizacji konieczne jest dodanie na serwisach linków, które będą odsyłać internautów do naszej strony. Serwisy te powinny być zgodne z tematyką strony. Linki nie mogą być przypadkowe, gdyż na stronę może zostać nałożony filtr przez Google i zniknie ona w ogóle z wyszukiwarki.

 

Pozycjonowanie stron www to nic innego, jak reklamowanie swojej firmy w Internecie. Dzięki temu mamy szansę na dotarcie ze swoją ofertą do klientów, których ta oferta właśnie interesuje. To skuteczny sposób na zyskanie większego grona klientów, na wykreowanie własnej marki. Pozycjonowaniem strony można zająć się samodzielnie. W sieci można znaleźć wiele stron z poradnikami, jak pozycjonować stronę. Jednak o wiele lepiej jest powierzyć to zadanie firmie, która  profesjonalnie zajmie się tym zadaniem.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz