Menu

Widoczność strony w wynikach Google.

8 stycznia 2015 - Pozycjonowanie
Widoczność strony w wynikach Google.

Jedną z usług oferowanych przez agencje interaktywne jest pozycjonowanie stron internetowych. Co oznacza to pojęcie? Głównym celem jest sprawienie, aby dana strona internetowa znalazła się wysoko w wynikach wyszukiwania. Wiadome jest, że kluczem do utrzymania i do zaistnienia strony w internecie są odwiedzający. Im większa ilość wejść, tym bardziej strona jest popularna a co za tym idzie może przynosić zyski właścicielowi. Bez względu na to czy jest to strona sklepu, firmy usługowej lub strona z reklamami każda z nich potrzebuje odwiedzających.

Kampanie SEO mają za zadanie wypromować nową stronę lub sprawić, aby istniejąca już strona była na lepszym miejscu w wynikach. Polega ona na stworzeniu zaplecza. W tym celu zleca się copywriterom napisanie precli i teksów zapleczowych. Teksty te zawierają frazy, które mogą być wpisywane w wyszukiwarce przez użytkowników jako słowa klucze. Precle wrzucane są potem na bloga zapleczowego, który jednoznacznie kieruje na stronę, którą pozycjonujemy. Dodatkowo tworzone są tak zwane backlinki, czyli odsyłacze na naszą stronę. Dzięki temu nowa strona, jeżeli jest napisana poprawnie i zawiera słowa klucze w swojej treści może znaleźć się na pierwszym miejscu w wynikach wyszukiwania.

Pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych to proces ciągły. Nie wystarczy raz sprawić doprowadzić do sytuacji, w której nasza strona będzie na pierwszym miejscu. Musimy pamiętać, że konkurencja nie śpi i również dba o pozycję swojej strony. Dlatego stale musimy wykonywać serię czynności składającą się na SEO.

Pozycjonowanie google, czyli najpopularniejszej wyszukiwarce internetowej nie jest proste. Jeżeli coś źle zrobimy grozi nam ban lub filtr. Wtedy nasza strona może w ogóle nie pojawiać się w wynikach. Dlatego warto zwrócić się z takim zadaniem do specjalisty (Np. pod tym adresem). Pozycjonowanie nie jest tanią sprawą, ale opłacalną. Dlaczego? Załóżmy, że mamy stronę z reklamami Adsense lub innej sieci. Nasze zarobki zależą od tego ile osób będzie wchodziło na naszą stronę. Jeżeli pojawi się ona na pierwszym miejscu w wynikach szanse na to, że duża ilość osób wejdzie na nią są ogromne. A co jeżeli mamy stronę sklepu albo firmy usługowej? Dzięki pozycjonowaniu sprawimy, że naszą stronę odwiedzi spora grupa potencjalnych klientów, a to napędzi nasz biznes. Dlatego pozycjonowanie jest ważną rzeczą, na którą decydują się właściciele stron internetowych.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz